Головна » 2014 » Октябрь » 14 » Cвято Покрови Пресвятої Богородиці
08:09 Отрмати версію для друкуДрукОтримати PDF версію веб-сайтуPDF
Cвято Покрови Пресвятої Богородиці

Чотирнадцятого жовтня відзначається одне з найбільш шанованих свят в Україні - свято Покрови Пресвятої Богородиці, або, як зазвичай кажуть, "Покрови" чи "Святої Покрови". Це свято одне з найголовніших для українського народу. Як свою заступницю Пречисту Діву Марію особливо шанували лицарі українського духу – козаки та воїни Української повстанської армії.

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу Константинополь. Мешканці міста в гарячій молитві звернулись до Божої Матері з проханням про порятунок. Богородиця з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення і стали християнами.

На честь Покрови Пресвятої Богородиці в Україні зведено тисячі храмів. Ікони Божої Матері є майже в кожній українській родині. Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої матері за людський рід, за мир і добро на нашій землі.

Тож нехай у цей святий день ваші серця сповняться благодаттю й любов’ю. Щиросердно зичимо всім здоров’я, успіхів, наснаги та плідної праці. Нехай оберігає вас та у всьому допомагає високе покровительство Пресвятої Богородиці. Щастя всім, радощів та благополуччя!

Переглядів: 278 | Додав: NS_creative | Рейтинг: 5.0/5 Поділитися:
Всього коментарів: 0
avatar